İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Finans
  3. En Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

En Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

kolay kredi çekmek

Kolay Yoldan Kredi Almak

 Kredi ihtiyacı olanların kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi alma imkanını yükseltmesi oldukça mümkün. Kolay yoldan kredi almanın ise pek çok yöntemi bulunuyor.

 Kredi Alma Şansını Artıran Yöntemler

 Taksitle ödeme yöntemi olarak da tanımlanan kredi, vatandaşı ekonomik olarak rahatlatarak onun yaşamını kolaylaştırıyor. Banka ise size sunduğu krediyi sizden geri alabileceğine dair teminatı aldığı takdirde size kredi veriyor. Bu teminatı sağlamak için ilk yapmanız gereken ise sigortalı bir iş bulmak. Sigortalı işinizde çalışmaya başlayıp gelirinizi belgelediğinizde kredi almanın ilk şartını sağlamış oluyorsunuz. Bankanın kredi vermedeki bir diğer şartı ise kredi notunuzun yeterli olması.

 Kredi Almak İçin Kredi Notunun Önemi

 Bankanın size kredi vermesi için finansal geçmişinizin temiz olması oldukça önemlidir. Kredi notunuzu belirleyecek olan ise finansal geçmişinizdir. Kredi notunuz yüksek olduğu takdirde kredi almak için şansınız oldukça artar. Çünkü yüksek kredi notunuz, sizin bankadan aldığınız krediyi geri ödeyebileceğiniz anlamına gelir. Kredi notunuzun yüksek olması için ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekir. Aksattığınız ödemeleriniz, size düşük kredi notu olarak geri döner.

 Kredi Notunun Yüksek Kalması İçin Yapılması Gerekenler

 Pek çok bankaya arka arkaya kredi başvurusunda bulunmanız, kredi notunuzun düşmesine neden olur. Çünkü kredi alma ihtimalinizin yükselmesi için yaptığınız bu hamle, sizin kredi skorunuzu düşürecek ve kredi alma ihtimalinizi düşürecektir. Bu nedenle size fayda sağlayacağını düşündüğünüz bir bankaya kredi başvurusunda bulunmanız, kredi skorunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Böylelikle kredi alma şansınız artacaktır.

 Bankaya Gelir Bildirmenin Kredi Almaya Etkisi

 Banka, kredi başvurunuz ile birlikte sizden gelirinizi belgelemenizi ister. Bunun sebebi, size vereceği krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizden emin olmak istemesidir. Gelirinizin yüksek olması halinde kredi alma olasılığınız yükselecektir. Ayrıca talep ettiğiniz kredi miktarına göre banka, ailenizin gelirini de belgelemenizi sizden talep edebilir. Banka, aldığınız krediyi geri ödeyeceğinizden emin olduğu takdirde size, talep ettiğiniz krediyi verecektir. Ailenizin gelirinin yüksek olması, alabileceğiniz kredinin üst limitini de artıracaktır.

 Kısacası kredi alma şansınızı artırmak için sigortalı bir ise sahip olmalı, kredi notunuzu yüksek tutmalı ve birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmamalısınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Herkese selam, ben Okan severek yaptığım günlük uğraşlarımın arasında biride sitemle uğraşmak yer alıyor. 2021 yılında Merak edilen bilgileri hem öğrenmek hem de insanlara doğru, temiz ve güncel bir şekilde ulaştırmak için bu platformu kurdum

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın