İlginizi Çekebilir
Nasıl Subay Olunur
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Tiramisu nasıl yapılır?

Tiramisu nasıl yapılır?

tiramusu nasıl yapılır

Tiramisu Yapmanız İçin Malzemelerimiz

1 paket kedidili
8 çorba kaşığı toz şeker
Kakao
5 yumurta
400 gr maskarpone peyniri
Granül kahve

Bugün sizlere bir İtalyan tatlısı olan Tiramisu nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım.Tiramisu maskorpone peyniri ile yapılan bir tatlıdır.

Tiramisu yapılışı 

Hazırlanışı: İlk olarak yumurtalarımızın akları ile sarısını ayırmakla başlıyoruz. Daha sonra yumurta sarılarını başka bir kaba alıp 3 çorba kasığı toz şeker ekleyerek mikserle çırpıyoruz. Bunun üzerine peynirimizi ekleyip yine mikserle çırpıyoruz. Yumurta aklarımızı da başka bir kapta koyulaşasıya kadar çırpıyoruz. Daha sonra bunun üzerine 3 çorba kaşığı şeker ekleyip karıştırıyoruz.(Kaşıkla)Bu karışımı yumurta sarısının üzerine döküyoruz. Kremamızı hazırladık. Bir kaba kedi dili bisküvilerimizi diziyoruz. Şekerli kahve ile bisküvileri ıslatıyoruz. Sonra kremayı ekliyoruz. Kremadan sonra yine kedi dili bisküvisi koyuyoruz. Yine ıslattıktan sonra kremayı sürüyoruz. Üzerine de kakao serptikten sonra soğutup servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Herkese selam, ben Okan severek yaptığım günlük uğraşlarımın arasında biride sitemle uğraşmak yer alıyor. 2021 yılında Merak edilen bilgileri hem öğrenmek hem de insanlara doğru, temiz ve güncel bir şekilde ulaştırmak için bu platformu kurdum

Yorum Yap